Anketa

Ja_mala

Už dlouhou dobu se zamýšlím nad tím, jak 25 let po sametové revoluci lidé v naší zemi přemýšlejí. Setkávám se s tím už minimálně 15 let, co se zajímám o MLM a kupodivu se s tím setkávám i u mladých lidí, kteří se narodili už v kapitalismu a i když se to MLM vůbec netýká. Tento postoj se dá vysledovat u dnešních lidí téměř u všeho, co se týká nových informací o možnosti, jak vydělávat peníze jinak než v práci. Každý se zoufale drží svého zaměstnání jak ho.. košile a ani ho nenapadne se po práci vzdělávat v nových trendech, například ve dnes často diskutovaném infopodnikání, nebo v něčem jiném, co ho posune dál.

Dokonce pokud zavedu diskusi na toto téma, je to mnohým mladým, a nejen mladým, nepříjemné, že jim připomínám, že je třeba dělat něco navíc. Je to jako ve známém filmu „Vesničko má středisková“ kde mladý čekal až „nastaví zrcadlo“. Já když dnes mladým nastavuju zrcadlo, tak se setkávám s odmítavým a někdy až docela hodně naštvaným postojem. – … „Co by jsi po mě ještě chtěl?! Já makám v práci jako vůl, jsem tam votrávenej, vůbec nevím jestli tu práci zítra budu mít a jsem rád, když doma fláknu tašku do kouta a mohu si odpočnout, zajít na pivo pokecat s kámošema nebo počučet do bedny. A vo důchodu mě vůbec nevykládej. To je daleko a já stejně vím, že se toho ani nedožiju a když jo, tak díky těm zmr… nahoře stejně žádnej důchod mít nebudu!“… A přitom zapomínají na svoje děti, o kterých tvrdí, jak je mají rádi. Těm připravují situaci, že se jim ve stáří, zcela na mizině, pověsí na krk a budou je votravovat svýma existenčníma problémama.

Tak jak je to s váma?

A) Vyhovuje mě pozice pštrosa, který má hlavu v písku, zadek vysoko zvednutej a jen čeká, až ho život do něj nakope.

B) Myslíte si, že se vyplatí občas tu hlavu z písku vytáhnout a podívat se, co se kolem děje.

C) Nebo si myslíte, že je dobré ji z toho písku nadobro vytáhnout a zatraceně rychle se rozhlížet, jak si vytvořit nějakou rezervu. V autě ji také každý vozíte, kdyby jste píchli. Kdo jste zajištěn, když píchnete v životě?!