Proč Češi nechápají budování sítí?

Já s tím mám za ta léta bohaté zkušenosti. Najít člověka, který je ochoten dělat pro sebe a pro svou rodinu něco navíc není v českém dolíčku jednoduché. Jestli to je tím, že nám za ta dlouhá léta, už od Bílé hory, přes Rakousko, Hitlera a komunisty vymlátili veškerou snahu po samostatnosti a svobodě z hlavy? Asi na tom něco bude.
Už je to 24 let od plyšáku a lidi pořád chtějí, aby je někdo vodil za ručičku. Prostě jim lépe bylo v tom komunistickým lapáku, kde měli všechno jisté.
Jenže čas trhnul oponou a je tady jiná doba. Ale v Čechách, jakoby ani nebyla. Člověk zůstává žasnout nad tím, jak se dnes skandalizuje přímý prodej. Přitom když si vzpomeneme na Karla Heřmánka jak hrál prodejce vysavačů ve „Smrti krásných srnců“. To nebyl jen prodejce, či obchodní cestující, to byl umělec.
Některá města si na to dokonce udělala místně závaznou vyhlášku. Na pošťačky, které si dovolí nabídnout při doručení zásilky pojištění, či jinou službu České pošty, jsou schopni místní chytráci zavolat policii!
Jakákoliv činnost, která směřuje k finanční a časové svobodě je skandalizována a je, bez ohledu o co se jedná, paušálně označována za letadlo, nebo pyramidu. Přesto, že bylo jasně řečeno, jak se budou trestat a trestají se podvodníci, kteří okrádají na prodejních akcích seniory a ve filmu s názvem Šmejdi bylo jasně ukázáno, kteří to jsou, tak jsou pojmem „Šmejdi“ označováni paušuálně všichni prodejci a finanční poradci. Už jsem tento pojem četl na Internetu i v souvislosti s Infopodnikáním. Prostě malej českej človíček dovede chodit jen do práce a tím jeho obzor končí. Nevidí ani to, jak vlastně žije, nevidí jaký bude mít důchod, nebo že nebude mít žádný, když nebude nic dělat a všichni, kdo se o to nějak snaží jsou pro něj „šmejdi“.
Tak jsem si trchu vylil srdíčko, věřím však že bude líp i v Čechách, a to všeobecně.

Pěkný den Jaroslav